Britské vzdelanie v najmodernejšom meste na svete

Aké sú možnosti financovania štúdia v Dubaji?

V Dubaji môžeš na britských univerzitách získať garantované automatické štipendiá vo výške 30-40% zo školného. Akademické štipendiá dosahujú výšku 50%.

1

Školné sa na univerzitách v Dubaji líši podľa programu a taktiež podľa konkrétnej univerzity. Hoci je školné celkom veľkou investíciou do vzdelania, absolventi neskôr majú benefit zo 100% zamestnateľnosťou.

2

Veľkou výhodou sú pre študentov z EÚ vysoké automatické štipendiá, ktoré znížia školné až o 30-40%. Niektoré akademické štipendiá dosahujú viac ako 50%.

3

UniLink ponúka v spolupráci s partnerskými univerzitami exkluzívne garantované štipendiá a to počas celej doby štúdia.

4

Univerzity v Dubaji dokážu nastaviť ústretový splátkový kalendár. Školné je možné zaplatiť v 2-9 splátkach a tým môže byť pre veľa študentov vzdelanie dostupnejšie.

5

Bakalárske školné sa po započítania štipendia na našich partnerských univerzitách pohybuje od 9275 € za akademický rok a magisterské od 11 600 €. Dĺžka magisterského štúdia je v Dubaji len 1 kalendárny rok rovnako ako vo Veľkej Británii.

6

Nástupné platy absolventov sa v Spojených Arabských Emirátoch pohybujú okolo 31 000 € za rok.

Koľko stojí život v Dubaji?

Aj napriek tomu, že Dubaj si vybudoval reputáciu luxusnej destinácie s jednou z najvyšších životných úrovní na svete, tak životné náklady pre študenta môžu byť až o 30% lacnejšie než napríklad v Londýne a ďalších hlavných mestách sveta.

Životné náklady pre študenta sa pohybujú medzi 770 € - 1150 € mesačne. Navyše v Dubaji zistíš, že aj tie najlepšie veci môžu byť zadarmo - víkend na pláži alebo BBQ v parku alebo púšti s priateľmi z celého sveta skoro každý týždeň. Študenti môžu taktiež využiť širokú ponuku študentských zliav a pravidelných promo akcií.

Popri štúdiu môže každý študent pracovať až 80 hodín mesačne počas akademického roku a neobmedzene počas prázdnin. Univerzity ponúkajú v rámci kariérnych centier študentom pomoc nielen s hľadaním praxe popri štúdiu, ale taktiež aj s brigádami, ktoré sa dajú pohodlne kombinovať so štúdiom.

Štipendiá a pôžičky

Veľkou výhodou sú pre študentov z EÚ vysoké automatické štipendiá, ktoré znížia školné až o 30-40%. Niektoré akademické štipendiá dosahujú viac ako 50%.

UniLink ponúka v spolupráci s partnerskými univerzitami exkluzívne garantované štipendiá a to počas celej doby štúdia.

Ďalšou možnosťou akou si financovať školné je formou študentskej pôžičky z vlády Slovenskej Republiky. Ako študent bakalárskeho alebo magisterského programu si môžeš požičať až 5 000 eur a to každý rok po dobu max 6 rokov. Študentská pôžička dovoľuje nastavenie odkladu splátok až na 7 rokov. To znamená, že vieš vyštudovať bakalársky aj magisterský titul, a začať splácať až po doštudovaní.

Stále váhaš?
Spoj sa s nami

Je to prvý krok k spoločnej schôdzke. My sa na tvoj príbeh pozrieme, posúdime, čo pre teba môžeme urobiť a čo najskôr sa ozveme späť. Tvoji rodičia s nami budú v pohode, máme sa čím pochváliť.