Na tejto stránke nájdeš prehľad študentského ubytovania v Írsku. Ubytovanie funguje pri jednotlivých univerzitách a mestách zakaždým trochu inak. Bohužiaľ nie všetky univerzity už zverejnili informácie na ubytovanie na nasledujúci akademický rok 2023/24, ale nemusíš sa báť! Informácie pravidelne sledujeme a updatujeme. Rovnako sú na tom univerzity, kde už je teraz možné si o ubytovanie požiadať. Preto odporúčame pravidelne sledovať túto stránku, stránky relevantných škôl, ktoré nájdeš nižšie a tiež si tieto stránky starostlivo preštudovať.

Dublin City University

Trinity College Dublin

Kavanagh Court

Trinity Hall

obľúbená možnosť pre študentov prvého ročníka – je lacnejšia a dostupnejšia

University College Dublin

UCD Residences

Prehľad rezidencií a izieb

*Univerzita zatiaľ nezverejnila informácie – situáciu monitorujeme a akonáhle budú informácie aktuálne, budú doplnené.

University College Cork

UCC Campus Accommodation

UCC Private Apartment Complexes

UCC sprostredkováva ubytovanie v súkromných apartmánoch. Súkromné ​​ubytovanie môže v niektorých prípadoch vychádzať lacnejšie ako internát. Každé ubytovanie má iné podmienky, líšia sa cenou, typom izby alebo vzdialenosťou od univerzity, a ukazuje sa tu podľa dostupnosti a ponuky izieb.

Maynooth University

Student Residences

University of Galway

University of Limerick

Munster Technological University

Cork Campus

Homestays/Lodgings

Mysli na to, že bývanie v rodine má svoje výhody aj nevýhody. Zatiaľ čo veľkou výhodou je rodinné zázemie a garancia komunikácie v angličtine aj v domácnosti, nevýhodou môže byť znížené súkromie a určite nezabúdaj na ohľaduplnosť voči svojej hostiteľskej rodine.

Zdieľané domy – Sharing

Študentské byty/Hostely

Kerry and Tralee Campus

South East Technological University

SETU Carlow

Carraig Abhainn

Riverbank Apartments

SETU Waterford

SETU Waterford ponúka dve možnosti ubytovania – jedno na kampuse školy a druhé bližšie k centru Waterfordu, záleží na tebe, čo by ti viac vyhovovalo. Obe možnosti sa dajú zarezervovať cez formuláre, ktoré nájdeš tu. Pre akademický rok 2023/2024 možnosť rezervácie zatiaľ otvorená nie je, ale pri otvorení maj pripravených €300 na deposit.

SETU Wexford

SETU Wexford neponúka vlastné ubytovanie, ani nie sú v meste ubytovanie určené pre študentov. Univerzita ale radí s tým, kde ubytovanie nájsť a ako pri hľadaní postupovať, ich rady nájdeš tu.

Technological University of the Shannon

TUS Limerick Campus

Cratloe Village

Thomond Village

Grove Island Student Village

Parkville Court

TUS Athlone Campus

Wellmount Student Village

Heatherview Court

Glen Abhainn Village

TUS Thurles Campus

TUS Thurles neponúka vlastné ubytovanie, ani nie sú v meste ubytovania určené pre študentov. Univerzita ale pravidelne vyvesuje ponúkané ubytovanie tu.

TUS Clonmel Campus

TUS Clonmel neponúka vlastné ubytovanie, ani nie sú v meste ubytovania určené pre študentov. Univerzita ale pravidelne vyvesuje ponúkané ubytovanie tu.

TUS Ennis Campus

TUS Ennis neponúka vlastné ubytovanie, ani nie sú v meste ubytovania určené pre študentov. Univerzita ale pravidelne vyvesuje ponúkané ubytovanie tu.

Atlantic Technological University

ATU Sligo Campus

Clarion Village

Benbulben Court

ATU Galway Campus

Glasán

Cúirt na Rásaí

ATU Letterkenny Campus

Ballyraine Campus

Pokiaľ si s ubytovaním nevieš rady, neváhaj sa obrátiť na svojho UniLink buddyho!

#Team UniLink