Keďže všetkým študentom pravidelne odosielame dôležité informácie e-mailom, je dôležité, aby ti správy od nás nekončili v spame medzi nevyžiadanou poštou.

Čo najskôr si preto pomocou nasledujúcich návodov pridaj najčastejšie e-mailové adresy UniLinku do tzv. Whitelistu, aby si neprišiel/la o žiadny dôležitý e-mail.

Ktoré e-mailové adresy odporúčame pridať na Whitelist?

Aby sme zaručili, že neprídeš o žiadny dôležitý e-mail, odporúčame pridať na Whitelist nasledujúce adresy UniLink:

Hlavná adresa UniLinkuhello@unilink.cz

Zároveň tiež odporúčame pridať do dôveryhodných adries e-mail svojho UniLink Buddyho:

Pre pridanie týchto adries medzi dôveryhodné stačí z nasledujúcich možností vybrať, od akej spoločnosti máš e-mail a postupovať podľa konkrétneho návodu:

Gmail.com

V Gmaili je možné nastaviť celú doménu (@unilink.cz a @unilink.sk) ako dôveryhodnú a nemusia sa teda pridávať všetky jednotlivé adresy.

Ako na to?

1. V internetovom prehliadači na počítači sa prihlás do svojej e-mailovej schránky
  2. V pravom hornom rohu obrazovky klikni na ⚙️ Nastavenie
  3. Potom klikni na Zobraziť všetky nastavenia
  4. Potom choď do sekcie Filtre a blokované adresy a klikni na tlačidlo Vytvoriť nový filter
  5. V otvorenom okne vyplň do riadku Od/From doménu @unilink.cz a @unilink.sk (nemusíš vyplňovať časť adresy pred @ – hello, marcel, …)
  6. Klikni na tlačidlo Vytvoriť filter av zozname zaškrtni možnosť Nikdy neposielať do zložky Spam
  7. Postup dokončíš opätovných kliknutím na tlačidlo Vytvoriť filter

Podrobný návod je možné tiež nájsť na tomto odkaze.

iCloud.com

Pri e-mailoch, ktoré prevádzkuje Apple, sa e-mailové adresy pridajú na Whitelist prostredníctvom vytvorenia nových Kontaktov v rámci tvojho iCloudu.

Ako na to?

1. Vyhľadaj vo svojej e-mailovej schránke akýkoľvek e-mail z adresy, ktorú chceš označiť ako dôveryhodnú (hello@unilink.cz, marcel@unilink.sk, …)
  2. V otvorenom e-maile z tejto adresy klikni na adresu odosielateľa a v otvorenej ponuke klikni na možnosť Pridať do Kontaktov/Add to Contacts vyplň Meno, Priezvisko a E-mail (môžeš napríklad ako Meno dať časť adresy pred @ – Hello, Marcel, … ; ako priezvisko UniLink a ako E-mail použi zo zoznamu vyššie)

Podrobný návod je možné tiež nájsť na tomto odkaze.

Ak by ti čokoľvek nebolo jasné, alebo by si sa v pridávaní adries medzi dôveryhodných kdekoľvek zasekol/a, daj vedieť svojmu UniLink buddy a veľmi radi ti pomôžeme!