V nasledujúcich týždňoch a mesiacoch nás čakajú ďalšie dôležité kroky, medzi ktoré patrí aj žiadosť o študentské vízum.

Zosumarizovali sme pre teba všetko, čo potrebuješ o študentských vízach do Dubaja vedieť.

So všetkými krokmi, ktoré ťa čakajú, ti pomôžeme a celým procesom ťa postupne prevedieme.

Všetko, čo potrebuješ vedieť o študentských vízach

Každý študent v Spojených Arabských Emirátoch potrebuje študentské vízum, aby mohol v krajine legálne študovať a žiť. Preto o neho budeš žiadať aj ty.

Emirátske študentské víza sú v porovnaní s vízami v ostatných krajinách extrémne jednoduché a priamočiare a to isté platí aj pre žiadosť samotnú.

Študentské víza sú vždy vystavené na dobu jedného roka a každý rok sa obnovujú. Študent bakalárskeho programu si teda počas štúdia obnoví víza 2x – 3x. Obnovenie víza je ešte jednoduchšie ako nová žiadosť.

Na žiadosť o víza budeš potrebovať platný cestovný pas; platný po dobu minimálne 1 roka od dátumu nástupu na univerzitu. Doporučujeme mať ale pas platný ideálne na celú dobu štúdia.

Kedy môžeš o víza žiadať?

O víza môžeš žiadat vo chvíli, keď:

Ako dlho trvá zariadenie a proces študentského víza?

Proces žiadosti a spracovania je opäť jeden z tých najkratších. Veľká väčšina víz je schválená počas 15-20 pracovných dní.

Akonáhle budú tvoje víza schválené, obdržíš tzv. “Entry Permit” (povolenie pre vstup do krajiny; tzv. “provizórne víza”), na základe ktorého môžeš do UAE priletieť a je platný po dobu 2 mesiacov. Entry Permit iba predložíš na letisku na pasovej kontrole, kde ti ho opečiatkujú a ty si ho uschováš.

Po prílete ťa čaká iba návšteva Student Visa Office na univerzite, kde dostaneš ďalšie inštrukcie vrátane informácií o zdravotnej prehliadke, ktorú ti zariadia na klinike v blízkosti kampusu.

Po splnení týchto krokov získaš tzv. Emirates ID (ekvivalent nášho občianskeho preukazu).

Aké sú poplatky za víza?

Cena víz sa skladá z 2 častí:
1. Poplatok za vízum (vrátane zdravotného poistenia)
2. Deposit

Čo všetko k žiadosti o vízum potrebuješ?

Žiadosť o vízum je veľmi jednoduchá.

Prvý rok žiadaš cez formulár New Student Visa Application.

Žiadost obsahuje nasledujúce sekcie:
  1. Základné údaje o tvojej prihláške a obore
  2. Osobné údaje
  3. Údaje z cestovného pasu
  4. Emergency contacts (kontakty pre prípad núdze)
  5. Nahranie dodatočných dokumentov
    • Pasová fotografia
    • Unconditional Offer Letter (ponuka k štúdiu)
    • Middlesex University Visa Guidelines (podpísaný a naskenovaný dokument)
    • Student Undertaking Form (podpísané čestné prehlásenie študenta)
    • Medical Insurance Letter (podpísaná žiadosť o zdravotné poistenie)

Dodatočne je potrebné zaslať na univerzitu kópiu potvrdenia nasledujúcich platieb:

Keby si mal/a akékoľvek ďalšie otázky, daj nám určite vedieť!

#TEAMUNILINK