Veľká Británia zostáva naďalej najobľúbenejšou študijnou destináciou pre prestíž lokálnych univerzít aj praktickú výučbu s vysokou zamestnateľnosťou po doštudovaní. Hoci Brexit znemožnil EÚ študentom žiadať o výhodnú študentskú pôžičku od britskej vlády a školné už nie je rovnako vysoké ako pre britských študentov, veľa našich partnerských univerzít predstavuje výhodné štipendiá práve pre EÚ študentov, aby im naďalej umožnili prístup k špičkovému vzdelaniu v angličtine.

Tieto štipendiá sú vo väčšine prípadov automatické, garantované po celú dobu štúdia, a prejavia sa ako zľava na školnom. Pre prehľadnosť sme pre vás pripravili zoznam univerzít, ktoré nám toto, alebo iné štipendium pre EÚ študentov, ktorý nemajú pre-settled alebo settled status a potrebujú víza na akademický rok 2023/24 potvrdili.

Magisterské štúdium je vo Veľkej Británii navyše iba na 1 rok!

University of Worcester

University of Portsmouth

Brunel University London

University for the Creative Arts

University of South Wales

Newcastle University

Cardiff University

University of Westminster

University of Essex

University of West of England, Bristol

University of Greenwich

BIMM University

University of York

University of Birmingham

Middlesex University London

Bournemouth University

Plymouth University

Máš akékoľvek ďalšie otázky alebo potrebuješ poradiť? Napíš nám alebo nám zavolaj, všetko s tebou radi preberieme!