Veľká Británia zostáva naďalej najobľúbenejšou štúdijnou destináciou pre prestíž lokálnych univerzít aj praktickú výučbu s vysokou zamestnateľnosťou po doštudovaní. Hoci Brexit znemožnil EÚ študentom žiadať o výhodnú študentskú pôžičku od britskej vlády a školné už nie je rovnako vysoké ako pre britských študentov, veľa našich partnerských univerzít predstavuje výhodné štipendiá práve pre EÚ študentov, aby im naďalej umožnili prístup k špičkovému vzdelaniu v angličtine.

Tieto štipendiá budú vo väčšine prípadov automatické, garantované po celú dobu štúdia, a prejavia sa ako zľava na školnom. Pre prehľadnosť sme pre vás pripravili zoznam univerzít, ktoré nám toto, alebo iné štipendium pre EÚ študentov na akademický rok 2024/2025 potvrdili.

Newcastle University

University of Worcester

University of Portsmouth

University of Westminster

University for the Creative Arts

University of South Wales

Brunel University London

University of Essex

BIMM Institute

Middlesex University

University of Reading

Falmouth University

International Talent Award: Štipendium, ktoré sa prejaví ako zľava na školnom vo výške £3 000.

So všetkými našimi univerzitami sme v intenzívnom kontakte a v prípade nových štipendií zoznam aktualizujeme.

Máš akékoľvek ďalšie otázky alebo potrebuješ poradiť? Napíš nám alebo zavolaj, všetko s tebou radi preberieme.