Powered by Smartsupp

Automatické štipendiá pre EÚ študentov bakalárskych programov vo Veľkej Británii pre akademický rok 2024/2025

Veľká Británia zostáva naďalej najobľúbenejšou štúdijnou destináciou pre prestíž lokálnych univerzít aj praktickú výučbu s vysokou zamestnateľnosťou po doštudovaní. Hoci Brexit znemožnil EÚ študentom žiadať o výhodnú študentskú pôžičku od britskej vlády a školné už nie je rovnako vysoké ako pre britských študentov, veľa našich partnerských univerzít predstavuje výhodné štipendiá práve pre EÚ študentov, aby im naďalej umožnili prístup k špičkovému vzdelaniu v angličtine.

Tieto štipendiá budú vo väčšine prípadov automatické, garantované po celú dobu štúdia, a prejavia sa ako zľava na školnom. Pre prehľadnosť sme pre vás pripravili zoznam univerzít, ktoré nám toto, alebo iné štipendium pre EÚ študentov na akademický rok 2024/2025 potvrdili.

Newcastle University

• Vice-Chancellor’s Excellence Scholarship – Europe
    • Štipendium sa prejaví ako zľava na školnom z prvého roku štúdia vo výške £6000
    • Štipendium je možné kombinovať s EÚ štipendiom (vyššie)
    • Štipendium bude udelené 8 vybraným bakalárskym študentom, ktorí budú mať excelentné akademické výsledky a napíšu esej v rozsahu max 1000 slov (2×500)
    • Na prihlásenie o štipendium je nutné vyplniť tento formulár
    • Deadline: 30.05.2024

University of Worcester

• EU Scholarship: Štipendium, ktoré zníži školné na čiastku rovnakú ako majú britský študenti, tj. £9250 za akademický rok

University of Portsmouth

• Transition Scholarship: Štipendium, ktoré zníži školné na čiastku rovnakú ako majú britský študenti, tj. £9250 za akademický rok

University of Westminster

University for the Creative Arts

• UCA Creative Europe Scholarship
    • Štipendium, ktoré zníži školné na sumu rovnakú ako majú britskí študenti, tj £9250 za akademický rok
  • Okrem Creative Europe Scholarship ponúka UCA niekoľko výberových štipendií, ktoré je možné kombinovať s EÚ štipendiom

University of South Wales

• EU Scholarship: Štipendium, ktoré zníži školné na čiastku rovnakú ako majú britský študenti, tj. £9000 za akademický rok

Brunel University London

University of Essex

BIMM Institute

• Early Confirmation Discount: Zľava na školné EÚ študentom vo výške £2000 na každý akademický rok, pre obdržanie štipendia je potrebné zaplatiť zálohu na školné vo výške £4000 najneskôr do 15.6.2024

Middlesex University

• European Academic Awards
    • Akademické štipendium pre medzinárodných študentov, ktorí majú ponuku na štúdium a excelujú pri maturite
    • Výška štipendia: £1,000 – £7,000 v prvom roku štúdia
    • Štipendium sa prejaví ako zľava na školné
    • Pokiaľ si študent drží výborné výsledky aj na konci prvého ročníka, bude môcť žiadať o rovnaké štipendium aj ďalší rok
    • Pozor, štipendium nie je automatické, je nutné si oň požiadať cez tento formulár
    • Súčasťou žiadosti o štipendium je esej na tému Prečo by mala univerzita udeliť štipendium práve tebe?
    • Termín žiadosti: 31.8.2024

University of Reading

• Undergraduate – Vice Chancellor Global Scholarship
    • Akademické štipendium pre vybraných 10 európskych študentov vo výške £4000 na každý akademický rok
    • Pozor, štipendium nie je automatické, je nutné si oň zažiadať po obdržaní ponuky na štúdium
    • Termín žiadosti: 12.4.2024

Falmouth University

International Talent Award: Štipendium, ktoré sa prejaví ako zľava na školnom vo výške £3 000.

• Štipendium bude udelené 20 vybraným bakalárským študentom, ktorí napíšu esej v rozsahu max 500 slov.
  • Pre prihlásenie o štipendium je nutné vyplniť tento formulár.
  • Deadline: 14.04.2024.

So všetkými našimi univerzitami sme v intenzívnom kontakte a v prípade nových štipendií zoznam aktualizujeme.

Máš akékoľvek ďalšie otázky alebo potrebuješ poradiť? Napíš nám alebo zavolaj, všetko s tebou radi preberieme.

Zdieľaj článok

Obsah článku

Prečítaj si viac o štúdiu v zahraničí

Stále váhaš?
Spoj sa s nami

Je to prvý krok k priateľskej on-line schôdzke, kde preberieme ako ti vieme pomôcť a kde ti zodpovieme všetky otázky.

Napíš nám a my sa s tebou čo najskôr spojíme.