Vyjadrenie od írskych univerzít a vysokých škôl sa pomaly, ale iste blíži, a s tým aj ďalšie kroky, ktoré nás pre nástup do Írska čaká zariadiť.

Jedným z nich je bezpochyby ubytovanie. Pokiaľ si to ešte neurobil/a, je nutné sa po ubytovaní pozrieť čo najskôr, pretože miesta ako na univerzitných, tak aj na privátnych ubytovaniach veľmi rýchlo ubúdajú.

Nižšie nájdeš tipy na možnosti privátneho aj súkromného ubytovania v Dubline.

Privátne koľaje

JB STUDENT ACCOMMODATION

JB patrí medzi najlacnejšie študentské privátne internáty v Dubline a preto sme mu venovali separátny príspevok.

ASPEN LIVING
LokáciaAspen, Ballymun Road, Dublin 11, D11 ETF7 – 15 minút od DCU, okolo 30 minút od TCD, TUD, hodina od UCD
Typy iziebvšetky izby majú svoju vlastnú kúpeľňu, nezabudni si skontrolovať dostupnosť
Dĺžka zmluvy1 alebo 2 semestre (minimálne 26 týždňov)
Nájomod €220 týždenne (vrátane všetkých poplatkov)
Deposit/záloha€99 (ak študent nie je prijatý na univerzitu a dodá do 3 dní dôkaz, záloha je vrátená v 100% výške)

AKO SI IZBA ZAREZERVOVAŤ?

FRESH
LokáciaHighlight Parkgate 43, Montpelier Hill, Dublin, D07 XT61
Dĺžka zmluvy39, alebo 51 týždňov
Nájomod €230 týždenne
Možnosti platenia nájmunaraz, v 2, alebo v 8 splátkach
Deposit/záloha€300 – na zabezpečenie izby – vratné na konci zmluvy
ak sa rozhodneš od zmluvy odstúpiť do 4.8., vráti sa Ti 250 eur

AKO IZBU ZAREZERVOVAŤ?

Univerzitné internáty

University College Dublin (UCD)

Ako sme ťa informovali e-mailom v apríli, internáty UCD sú otvorené už od 13.4. a ty sa tak môžeš zapísať už teraz do tzv. ubytovacej lotérie. Miesta sú potom prideľované náhodne.

Viac informácií, vrátane handbooku, virtuálnej prehliadky, alebo presného návodu ako sa do lotérie zapísať, nájdeš v e-maile z hello@unilink.cz  s názvom University College Dublin Accommodation Booking Open!

Trinity College Dublin (TCD)

Ubytovací portál Trinity College Dublin je taktiež otvorený, a ty si tak môžeš o izbu zažiadať ešte dnes, pomocou tohto linku.

Privátne ubytovanie v Dubline (zdieľané byty a izby pre študentov)

Študenti prvých ročníkov väčšinou preferujú bývať na študentskom ubytovaní, pretože je jednoduchšie ho zariadiť. Po prvom ročníku je naopak zvykom študentské ubytovanie vymeniť za privátne ubytovanie, tzv. share houses, kde môžeš bývať napríklad so skupinkou kamarátov, ktorých poznáš na univerzite.

Pokiaľ pozeráš po privátnom ubytovaní už na prvý ročník, ber ale na vedomie, že zohnať privátne ubytovanie v Írsku nie je ľahké a je nutné si dať pozor na veľa vecí. Aby sme ti tento proces uľahčili, zosumarizovali sme v bodoch, na čo si musíš určite dať pozor.

Naše tipy pri hľadaní privátneho ubytovania:

Nezabúdaj, že ako nájomník máš určité práva:

Tvoje povinnosti sú:

Accommodation guide of treshold

Accommodation guide od International students

KDE HĽADAŤ PRIVÁTNE ZDIEĽANÉ UBYTOVANIE?

Pokiaľ ešte nemáš zažiadané o žiadne ubytovanie, odporúčame to napraviť čo najskôr a sme ti k dispozícii v prípade akýchkoľvek otázok.

#TEAMUNILINK